• سئو ارزان
  • سئو ارزان
  • تبلیغات ارزان

واحد پشتیبانی و پاسخگویی جام ارژنگ جهت ارائه مشاوره و رسیدگی به امور مشتریان گرامی بطور شبانه روزی در خدمت شماست.

..پشتیبانی جام ارژنگ
Close and go back to page

سئو کلاه سیاه و تکنیک های خطرناک آن را بشناسیم

سئو کلاه سیاه فرآیند دور زدن موتورهای جستجو است.سئو کلاه سیاه و تکنیک های خطرناک آن را بشناسیم.

بهینه‌سازی موتور جستجو ( سئو ) نقش حیاتی در هدایت ترافیک به سایت شما دارد . با این حال , استفاده از روش‌های غیر قانونی و سایه‌دار  معروف به  سئو کلاه سیاه برای بالا بردن رتبه‌بندی‌ها می‌تواند منجر به مجازات‌های موتورهای جستجو شود . بنابراین , لازم است درک کنیم که کدام روش‌ها بد تلقی می‌شوند و باید از آن‌ها اجتناب شود . در این مرحله , ما " نگاهی دقیق‌تر به سئو کلاه سیاه می‌اندازیم و اینکه چطور می‌تواند به وب سایت , رتبه‌بندی و شهرت شما آسیب برساند. سپس برخی از معمول‌ترین اعمال بد را مورد بحث قرار می‌دهیم و به شما نشان می‌دهیم چطور از آن‌ها دوری کنید . بیایید شروع کنیم !

سئو کلاه سیاه چیست

سئو کلاه سیاه اصطلاحی است که شیوه‌های خلاف یا غیراخلاقی را توصیف می‌کند که برای بهبود رتبه‌بندی موتورهای جستجوی وب سایت بکار می‌رود . این کار با سئو کلاه سفید  مقایسه می‌شود , که شامل تکنیک‌های تایید شده و توصیه‌شده توسط موتورهای جستجو است .

بسیاری از اعمال مضر می‌توانند سایت شما را جریمه کنند , چه از آن‌ها آگاهانه استفاده کنید یا خیر . یکی از رایج‌ترین روش‌ها , سرشار از کلمات کلیدی است. کاربران محتوای خود را با کلمات کلیدی یک‌سان برای به دست آوردن نقاط بالا در صفحات جستجوی موتور جستجو ( SERPs ) می‌ریزند . این عمل محتوای خواندن را سخت می‌کند و سودمندی آن را برای خوانندگان کاهش می‌دهد .
همان طور که احتمالا ً می‌دانید ، موتورهای جستجو مانند Google از الگوریتم استفاده می‌کنند تا محتوای مرتبط را به کاربران براساس جستجوهای جستجوگر خود ارایه دهند . این الگوریتم ‌های جستجو به طور مداوم به روز رسانی و بهبود هستند . و این به این معنی است که آن‌ها در تشخیص سئو کلاه سیاه مثل پر کردن کلید واژه و دیگر رفتار اسپمی بهتر عمل می‌کنند .
یک جریمه گوگل به طور معمول منجر به افت قابل‌توجه در رتبه‌بندی‌ها می‌شود . متناوبا ، موتور جستجو ممکن است وب سایت شما را از نتایج جستجو به طور کامل تمیز کند . این سناریو معمولا ً زمانی رخ می‌دهد که یک به روز رسانی یک الگوریتم ، عملکردهای بد سئو کلاه سیاه را در سایت شما شناسایی می‌کند .
در حالی که ممکن است به لطف و زیبایی گوگل ، کار زیادی برای بازیابی از یک جریمه نیاز دارد . بهتر است هرگز در چنین موقعیتی قرار نگیرد . بنابراین بهتر است درباره شیوه‌های سئو کلاه سیاه یاد بگیرید تا بدانید چطور از آن‌ها اجتناب کنید .

سئو کلاه سیاه و پرکردن کلمات کلیدی

همانطور که قبلا ً ذکر شد , پر کردن کلید واژه شامل پر کردن یک صفحه با عبارت شما برای رتبه‌بندی است . در حالی که کلمات کلیدی به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا درک کنند که محتوای شما در مورد چه چیزی است , استفاده بیش از حد آن‌ها می‌تواند شما را به دردسر بیاندازد .

اگر گوگل تشخیص دهد که وب سایت شما از سئو کلاه سیاه استفاده می‌کند ، آن‌ها ممکن است یک جریمه صادر کنند . دریافت یک جریمه از گوگل باعث به روز رسانی الگوریتم PageRank خواهد شد ، به طوری که عملکرد رتبه‌بندی وب سایت شما تنزل خواهد یافت و یا در سناریوهای بدترین حالت ، به طور کامل از موتور جستجو حذف خواهد شد .
مطمئن نیست که شما قوانین گوگل را نقض می‌کنید ؟ برای رفع هر گونه شک ، یک سوال وجود دارد که باید از خودتان بپرسید : استراتژی سئو برای ارائه ارزش برای خوانندگان تان ، یا صرفا ً بهبود رتبه‌بندی شما طراحی شده‌است ؟ اگر پاسخ شما دومی است ، پس باید درباره استراتژی خود تجدید نظر کنید .

سئو کلاه سیاه نوعی از تاکتیک بهینه‌سازی موتور جستجو بدون مجوز است که برای بالا بردن صفحه نتایج موتور جستجو وب سایت استفاده می‌شود .
موقعیت یک وب سایت در صفحه نتایج جستجو می‌تواند برای رسیدن به مخاطبین شما حیاتی باشد . بسته به عبارت جستجو و اندازه نمایش کاربر , ممکن است تنها یک یا دو نتیجه آلی در بالای چین قابل‌مشاهده باشد .
روش‌های مختلف سئو کلاه سیاه شامل اسپم ایندکس , ایجاد صفحات فانتوم و هک کردن سایت‌های رقبا وجود دارد . از سوی دیگر , سئو کلاه سفید از تاکتیک‌های قانونی برای کمک به ویژگی‌های وب سایت به طور برجسته در نتایج جستجوی ارگانیک استفاده می‌کند.
ارائه دهندگان موتور جستجو , مانند گوگل , تاکتیک‌های بهینه‌سازی را در نظر می‌گیرند که فریبنده هستند یا با دستورالعمل‌های آن‌ها برای استفاده از کلاه سیاه مطابقت ندارند . این تاکتیک‌ها ممکن است توسط یک الگوریتم شناسایی شوند و منجر به رتبه‌بندی خودکار پایین شوند . بازبینی سایت دستی که شیوه‌های فریبنده را شناسایی می‌کند می‌تواند منجر به حذف وب سایت از شاخص موتور جستجو شود .

با تعداد سایت ها و نشریات آنلاین که هر روز در حال افزایش هستند, ناشران ناچار به دنبال روش‌های خلاقانه هستند تا مواد خود را بیشتر در گوگل نشان دهند تا بازدید مشتری را افزایش دهند. خوشبختانه , اغلب آن‌ها حتی به استفاده از تکنیک‌های بهینه‌سازی موتور جستجوی سئو کلاه سیاه فکر نمی‌کنند که می‌تواند به وب سایت آن‌ها آسیب برساند و منجر به جرایم یا لیست سیاه شود . با این حال , حتی افراد با بهترین نیات می‌توانند به طور تصادفی دستورالعمل‌های کیفیت گوگل را با بکارگیری این تاکتیک‌ها , زیر پا بگذارند .
اگر شما به دنبال راهی برای کسب پول آنلاین بودید ، بدون داشتن خطر مسدود کردن گوگل و یا جریمه کردن شما ، سپس آن را spamming کنید که موتور جستجوگر آن‌ها بهترین گزینه نباشد . زمان آن است که به افرادی می‌گوییم که از این تاکتیک‌های غیر اخلاقی استفاده می‌کنند که دیگر کار نخواهد کرد ، به خصوص با شروع به روزرسانی های الگوریتم پنگوئن واقعی ، که می‌تواند سایت‌هایی را شناسایی و جریمه کند که backlinks را با تعداد بسیار زیادی از لینک‌های با کیفیت پایین که کاربران مستقیم را به وب سایت شما می‌رسانند، بسازند .

تکنیک های سئو کلاه سیاه

  1. یکی از محبوب‌ترین تکنیک‌های سئو کلاه سیاه استفاده از صفحات spammy است که تنها برای کلمات کلیدی طراحی شده‌اند و بنابراین محتوای این صفحات در هر دو کاربر و موتورهای جستجو پنهان است . هدف اولیه صفحات درگاه , موتورهای جستجو نادان است تا آن‌ها نتوانند وب سایت شما را برای عبارات مترادف یا کلمات کلیدی رتبه‌بندی کنند .
  2. آکنده کردن سایت از کلمات کلیدی یک تکنیک سئو کلاه سیاه دیگر است که شامل استفاده از واژه‌های کلیدی دقیق در تلاش برای دستکاری موتورهای جستجو از طریق استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی است . این کار را می‌توان در انواع صفحات وب , از جمله صفحه خانگی و متا کلمات کلیدی انجام داد . این یک استراتژی سئو کلاه سیاه است که شامل استفاده از کلمات کلیدی بی‌ربط در صفحه وب برای ایجاد کلید واژه‌های خاص , گمراه‌کننده بودن کاربرانی است که به دنبال اطلاعات مفید برای رفع نیازهایشان هستند .
  3. مزرعه لینک زمانی انجام می‌شود که چندین صفحه یا وب سایت به وب سایت شما متصل شوند. این کار برای پول درآوردن از طریق تبلیغات پرداخت در هر کلیک روی این صفحات یا وب سایت‌ها انجام می‌شود. مشکل این است که تنها لینک‌ها به وب سایت شما اشاره می‌کنند , زیرا در عوض زمانی که در واقعیت است به آن‌ها وعده می‌دهد که محبوبیت و ترافیک را به صفحه دیگری که خودتان دارید افزایش دهند . این سایت‌ها غیراخلاقی هستند و اعتبار صفحات دیگری که به سختی روی آن‌ها کار می‌کنید را مختل می‌کنند و به طور بالقوه به درآمد احتمالی شما آسیب می‌رسانند .
  4. Cloaking زمانی است که محتوای متفاوتی را به کاربران و موتورهای جستجو نشان می‌دهید . کاربران وب سایت شما را آنطور که هست خواهند دید , اما موتورهای جستجو یک قطعه متفاوت از محتوا را نشان می‌دهند که به اندازه محتوای واقعی مربوط نیست . این کار برای ساخت یک وب سایت بیشتر در صفحه نتایج جستجو انجام می‌شود .
  5. Spamdexing یک روش سئو کلاه سیاه است که شامل استفاده از نرم‌افزار برای موتورهای جستجوی اسپم با backlinks است . این کار تعداد بازدید را به وب سایت شما به هزاران نفر می‌رساند و تنها برای افزایش رتبه صفحه‌ای یا رتبه‌بندی موتور جستجو انجام می‌شود .
  6. هنگامی که کاربر صفحه وب را به صفحه وب متفاوتی نسبت به دیگری که در پیوند نشان داده می‌شود , هدایت می‌کند , یک لینک redirect غیر اخلاقی می‌شود . برای مثال , اگر پیوندی داشته باشید که کاربر را به سایت " XYZ " ببرد , اما در عوض , کاربر را به " ABC " می‌برد , " غیراخلاقی " می‌شود . این کار به این دلیل انجام می‌شود که این tricks لینک به دنبال مسیری هستند که شما می‌خواهید آن‌ها انجام دهند , اگر چه ممکن است به سایتی که روی آن فرود می‌آیند علاقه‌مند نباشند . این نوع از سئو کلاه سیاه  باید در تمام هزینه‌ها برای حفظ زیبایی خوب گوگل و حفاظت از اعتبار حضور انلاین شما , اجتناب شود .

تفاوت سئو کلاه سیاه و سفید

سئو کلاه سفید به روش دنبال کردن دستورالعمل‌های موتور جستجو اشاره دارد . ناشران در مورد آنچه انجام می‌دهند , شفاف هستند , که به این معنی است که صفحات آن‌ها فریبنده و گمراه‌کننده نیستند . از طرف دیگر , سئو کلاه سیاه به استفاده از تکنیک‌های غیر اخلاقی برای موتورهای جستجو در برابر دستورالعمل‌های موتور جستجو اشاره دارد . این شامل تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه است که موتورهای جستجو را دستکاری می‌کنند .

برخی از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه می‌توانند نتایج مثبت نشان دهند , اما دیر یا زود گوگل به آن‌ها می‌رسد و سایت را جریمه می‌کند . فرض کنید تکنیک‌های سئو کلاه سیاه که از آن استفاده می‌کنید بر شهرت یا کسب‌وکار وب سایت شما تاثیر می‌گذارند . این بدین معنی است که زمان توقف است , چون در نهایت منجر به جریمه شدن وب سایت شما یا حذف از شاخص موتور جستجو خواهد شد .
مردم برای مدتی از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه استفاده می‌کردند و گوگل مجبور بود با به روز رسانی الگوریتم پنگوئن مبارزه کند که می‌تواند وب سایت‌هایی که از روش‌های spammy استفاده می‌کنند را جریمه کند . همچنین , دستورالعمل‌های webmaster گوگل دلیل اصلی مرگ سئو کلاه سیاه هستند .
اگر شما با استفاده از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه دستگیر شوید , نه تنها جریمه دستی از گوگل دریافت خواهید کرد , بلکه رتبه‌بندی وب سایت تان را در صفحات نتایج موتور جستجو در صورتی که برای همیشه نرفته باشد سخت‌تر خواهید کرد .
اگر به دنبال افزایش تلاش‌های بازاریابی دیجیتال آنلاین سازمان خود هستید , بازاریابی جاذبه صفر تخصص و تجربه دارد تا به شما کمک کند یک استراتژی بازاریابی دیجیتال سفارشی و قابل‌اجرا را توسعه دهید که متناسب با کسب‌وکار شما باشد .