• مجری تبلیغات

جام ارژنگ:مرکز تبلیغات،طراحی سایت و سئو

جام ارژنگ با بیش از 1000 نمونه سایت در صفحه اول گوگل

8 اصل طراحی سایت

8 اصل طراحی سایت

طراحی وب سایت شما برای تبدیل مهم‌تر از آن است که فکر می‌کنید . شما می‌توانید هر تاکتیک ارتقا دهنده تبدیل را در دنیا اجرا کنید , اما اگر طراحی وب شما به نظر مسخره می‌رسد , این کار خوبی نیست .
طراحی تنها کاری نیست که طراحان انجام می‌دهند . طراحی بازاریابی است . طراحی محصول شما و نحوه کار آن است . هر چه بیشتر در مورد اصول طراحی وب یاد بگیریم , نتایج بهتری کسب کرده‌ایم .
در این پست 8 اصل طراحی وب موثر را یاد می‌گیرید که باید بدانید و دنبال کنید .

زمانی که برای طراحی یک وب سایت می‌آید , گزینه‌های زیادی دارید .
شما می‌توانید مسیر مد روز را با رنگ‌های صاف و الگوهای ساده و یا با طراحی کلاسیک که باید ساعت‌ها را برای طراحی سایت خود از ابتدا صرف کنید , طی کنید .
با این حال , راه ساده‌تری وجود دارد .
با دانستن چند اصل طراحی وب و استفاده از آن‌ها در صفحه خود می‌توانید یک وب سایت جذاب بصری ایجاد کنید که کاربران دوست دارند بارها و بارها بازدید کنند .

سلسله مراتب بصری وب سایت

در طراحی سایت تصاویر برجسته توجه را جلب می‌کنند . سلسله‌مراتب بصری یکی از مهم‌ترین اصول طراحی وب خوب است . این دستوری است که در آن چشم انسان آنچه را می‌بیند می‌بیند .
حلقه‌های سلسله‌مراتب بصری بدون دانستن هیچ چیز در مورد این حلقه‌ها , شما می‌توانستید آن‌ها را به راحتی رتبه‌بندی کنید . این یک سلسله‌مراتب بصری است .
بخش‌های خاصی از وب سایت شما از بقیه مهم‌تر هستند ( فرم‌ها , تماس‌ها برای عمل , گزاره ارزش و غیره ) و شما می‌خواهید که آن‌ها توجه بیشتری نسبت به بخش‌های کم‌تر مهم داشته باشند .
اگر منوی وب سایت شما ۱۰ مورد دارد , آیا همه آن‌ها به همان اندازه مهم هستند ? می‌خواهید کاربر کجا کلیک کند ? لینک‌های مهم را برجسته‌تر کنید.

طراحی وب سایت جنبه اساسی استراتژی بازاریابی هر کسب‌وکار است

طراحی وب سایت جنبه اساسی استراتژی بازاریابی هر کسب‌وکار است . طرحی که شما در سایت خود دارید مشخص خواهد کرد که چند نفر واقعا ً از سایت شما دیدن خواهند کرد و چه کارهایی ممکن است در آنجا انجام دهند .
اگر طراحی شما کاربر پسند نیست و یا واقعا ً منعکس‌کننده نام تجاری شما نیست , پس هیچ لطفی به شرکت خود نمی‌کنید .
وب سایت شما کارت کسب‌وکار شماست . مشتریان بالقوه وقتی از وب سایت شما بازدید می‌کنند اولین تاثیر برند و خدمات شما را دریافت می‌کنند .
برای بهبود تجربه کاربر و دیدن افراد بیشتری برای بازدید از سایت , باید آن را به صورت استراتژیک طراحی کنید .
مهم نیست که چه نوع تجارتی دارید یا چه بازاری را هدف قرار می‌دهید . چند اصل اساسی در طراحی وب سایت خوب به شما کمک می‌کند یک طراحی مدرن و دوستانه کاربر ایجاد کنید که به سرعت توجه خواننده را جلب می‌کند .

طراحی سایت باید برای بینندگان جذاب باشد

یک وب سایت عالی بجای طراح برای خواننده طراحی شده‌است .
طراحی باید به راحتی هدایت شود , سریع بارگذاری شود , خوب به نظر برسد , و با برندسازی شما همسو و شهودی باشد . همه این عوامل برای تجربه خوب کاربر حیاتی هستند .
با این حال , مهم است که توجه داشته باشیم که طراحی تنها در مورد زیبایی‌شناسی نیست .
طراحی وب سایت خوب در مورد این است که بازدید کنندگان پیدا کردن آنچه را که به دنبال آن هستند و بدون گم شدن در سایت هدایت می‌کنند را آسان کنند.
برای اینکه این اتفاق بیفتد , باید این عوامل کلیدی را در نظر بگیرید :
بازدید کنندگان دنبال چه می‌گردند ؟
بازدید کنندگان شما چگونه با سایت شما ارتباط برقرار می‌کنند ؟
آن‌ها چه اقداماتی را می‌خواهند یا باید انجام دهند ؟

طراحی سایت باید ساده باشد

اصل سادگی بخش جدایی‌ناپذیر هر طراحی وب سایت خوب است . این برای خوانایی و قابلیت استفاده وب سایت شما کلیدی است .
آخرین روند طراحی وب سایت همیشه بهترین روند نیست .
اگر می‌خواهید از جمعیت بیرون بایستید , خواهید دید که مردم از عناصر و الگوهای پیچیده زیادی استفاده می‌کنند که هدایت آن‌ها دشوار است .
شما باید طرح‌های خود را ساده نگه دارید تا آن‌ها روشن و آسان باشند . از جزئیات یا عناصر غیرضروری استفاده نکنید و وب سایت خود را تمیز و بدون کلاتر نگه دارید .
شما مجبور نیستید با یک طراحی وب سایت مینیمالیستی بروید . اما وقتی جزئیات را اضافه می‌کنید , باید مرتبط باشند و به وب سایت ارزش اضافه کنند .
زمانی که سایت شما ساده و آسان است می‌توانید اجازه دهید محتوای خود را روشن کنید .

طراحی وب سایت باید سازگار باشد

اطمینان از اینکه طرح‌های شما در طول کانال‌ها سازگار هستند به ایجاد اعتماد و اعتبار با مخاطبین هدف شما کمک خواهد کرد.
اگر وب سایت دارید , باید مطمئن شوید که از همان سبک بصری در مواد بازاریابی چاپی و دیجیتال استفاده می‌شود .
دیدن همان پیام و همان رنگ‌ها و هویت در کانال‌های چندگانه به تقویت برند و انتقال حرفه‌ای بودن کمک می‌کند .
این کار آشنایی و اعتماد به خوانندگان خود را ایجاد خواهد کرد و نشان می‌دهد که شما یک برند هستید که در هر کاری که می‌کنید سازگار است .
اگر از چندین سیستم‌عامل برای ارتقا کسب‌وکار خود استفاده می‌کنید , می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که طراحی بصری و لحن در تمام آن‌ها ثابت باقی می‌ماند .

خوانایی در طراحی سایت

خوانایی در طراحی سایت بسیار مهم است.نکته مهم اجتناب از فونت‌های بسیار فانتزی است که در یک وب سایت به بیرون از مکان نگاه می‌کنند. در عوض , به فونت‌های استاندارد , آسان خواندن که خوانا و حرفه‌ای هستند بچسبید .
همچنین برجسته کردن کلمات و عبارات ضروری در حروف پررنگ و بزرگ مفید است . همچنین می‌توانید از اندازه‌های مختلف فونت برای هیجان‌انگیز کردن و خواندن محتوای خود استفاده کنید .
برای مثال , به جای داشتن تمام محتوای خود در یک فونت بزرگ , از چندین فونت کوچک‌تر با اندازه‌های مختلف برای شکستن صفحه خود استفاده کنید و به خوانندگان خود کمک کنید تا هر بخش را واضح‌تر ببینند .
همچنین , اگر فونت شما خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشد , خواندن روی صفحه کامپیوتر یا هر دستگاه موبایل دیگر ممکن است دشوار باشد .

سرعت بارگذاری وب سایت

شما می‌خواهید از بارگذاری سایت خود به سرعت اطمینان حاصل کنید . هر چه وب سایت شما دیرتر باز شود , احتمال ترک مشتریان بیشتر می‌شود .
شما نمی‌خواهید که خوانندگان شما زمان زیادی را در سایت شما صرف کنند , زمانی که آن‌ها سعی می‌کنند اطلاعات را پیدا کنند یا خرید کنند .
برای اطمینان از اینکه سایت شما به سرعت بار می‌کند , باید از یک تم سبک استفاده کنید که به سرعت بارگذاری می‌شود .
برداشت اول نقش مهمی ایفا می‌کند . اگر وب سایت شما به آرامی بارگذاری شود , بیشتر مردم دیگر به دیدن آن زحمت نخواهند داد .
هم چنین این می‌تواند عاملی باشد که باعث شود مردم وب سایت شما را ترک کنند قبل از این که چیزی را پیدا کنند .

منوی آسان در طراحی سایت

ناوبری کلید طراحی آسان وب سایت مدرن است .
شما می‌خواهید مطمئن شوید که ناوبری شما با یک سلسله‌مراتب منطقی از لینک‌ها ساده است . بدین ترتیب , بازدیدکنندگان می‌توانند به راحتی از یک بخش از وب سایت به بخش دیگر بروند .
علاوه بر این , شما می‌خواهید مطمئن شوید که ناوبری شما در تمام صفحات شما ثابت است .
شما می‌توانید این کار را به چندین روش انجام دهید , از جمله استفاده از منوی ناوبری , ناوبری سازمان‌یافته , یا نوار ناوبری . 

مجری تبلیغات

جام ارژنگ : طراحی سایت ، سئو